English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
-->

   چاپ        ارسال به دوست

به گزارش کاظمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر

مدیریت تروما در شرایط پیش بیمارستانی

اولین دوره آموزشی مدیریت تروما در اورژانس پیش بیمارستانی برگزار شد.

اولین دوره آموزشی مدیریت تروما در شرایط پیش بیمارستانی در طول دو روز با هدف توانمندسازی کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی پیرانشهر در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر برگزار شد.

دکتر مجید کاسیان زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر گفت: اولین دوره آموزشی مدیریت تروما در شرایط پیش بیمارستانی در راستای رویکرد تازه جهت مدیریت تروما، کاهش مرگ و میر، استفاده بهینه از تجهیزات و حفظ زمان طلایی به نفع بیمار  بصورت کاملا علمی و متناسب بر تغییرات به روز در مراقبت از بیماران ترومایی درپیرانشهر برگزارشد.

 

وی بر اهمیت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در صحنه وقوع حوادث تاکید کرد و گفت: این کارگاه دو روزه در دو بخش تئوری و عملی پیرامون مباحث مرتبط با تروما تشکیل شد و از خصوصیات این دوره شبیه سازی مصدومین از طریق بیمارنما بود که به کارشناسان فوریتها کمک می کرد تا حد زیادی در ارزیابی بیمار با وضعیت واقعی تری روبرو شوند.

 

 انتظار می رود پس از برگزاری این کارگاه ها میزان مرگ و میر و معلولیت های ناشی از حوادث پیش بیمارستانی به نحو چشمگیری کاهش یابد.

 

به گفته دکتر کاسیان زاده  در این دوره دو روزه که توسط مسئول فوریتهای شهرستان  برگزار شد، تمامی پرسنل فوریتهای پزشکی پیرانشهر پس از طی آموزش و آزمون کتبی و آزمون عملی و کسب نمره قبولی گواهینامه این دوره را دریافت می نمایند.

 


١١:٣٠ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٨٢١    /    تعداد نمایش : ٤٠٣خروج