English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٢
-->

 

 

   چاپ        ارسال به دوست

به گزارش اصغرزاده مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

سومین جلسه کمیته اخلاق بالینی دانشگاه

رأس ساعت ده صبح مورخه ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ در سالن جلسات معاونت امور درمان دانشگاه با حضور معاون درمان به عنوان رئیس کمیته و معاونین بهداشتی و غذا دارو، نماینده نهاد رهبری در دانشگاه، معاون فنی سازمان نظام پزشکی، رئیس سازمان پزشکی قانونی، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان، مدیر امور بیماری ها و مراکز تشخیصی و درمانی، مدیر دفتر پرستاری و سرکار خانم دکتر قاسم زاده متخصص اخلاق پزشکی و رئیس اداره بیماری ها و نماینده مرکز آموزش درمانی امام خمینی (ره) تشکیل گردید.

در این جلسه آقای دکتر مسعودی بر اهمیت مواردی مانند مهارت بالینی، آموزش پزشکی، ایمنی بیمار و اخلاق بالینی اشاره داشتند و تاکید نمودند که جلسات کمیته اخلاق بالینی دانشگاه بصورت سه ماهانه تشکیل گردد.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام آقای طاهری در مورد نقش اخلاق بالینی و داشتن تقوا در ارائه خدمات پزشکی سخنان مبسوطی را بیان فرمودند.

در ادامه خانم دکتر قاسم زاده در مورد سابقه تشکیل کمیته های اخلاق بالینی در دنیا و کشور و هم چنین دستور عمل و نقش کمیته اخلاق در بهبود روابط بین بیمار و ارائه دهندگان خدمات پزشکی و تاثیر آن بر اعتماد عموم به حرف پزشکی بیاناتی را ارئه فرمودند.


١٠:٤٥ - دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٢    /    شماره : ٥٣٠٤٠    /    تعداد نمایش : ١١٣خروج