English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٢
-->

 

 

   چاپ        ارسال به دوست

به گزارش اصغرزاده مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

دیدار معاون درمان دانشگاه با خانواده یکی از اهدا کنندگان عضو در ارومیه

همزمان با ۳۱ اردیبهشت ماه روز ملی "اهدای عضو "، معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی به همراه رئیس هیات مدیره انجمن اهدای عضو ایرانیان شعبه آذربایجان غربی و مدیر کل شرکت بیمه دی استان و مسئول و کارشناسان واحد فراهم آوری اعضای پیوندی معاونت درمان با خانواده مرحوم *احد نقوی* اهدا کننده عضو در ارومیه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه درمان، دکتر ناصر مسعودی در دیدار با خانواده مرحوم نقوی با قدردانی از این عمل خداپسندانه گفت: اهدای عضو اوج بخشش یک انسان است، انسانی که در سخت ترین لحظه زندگی خود تصمیم می‌گیرد اعضای بدن یکی از عزیزانش را که دچار مرگ مغزی شده به همنوعان خود ببخشد.

وی افزود: دین اسلام اهمیت فوق‌العاده‌ای برای نجات جان انسان‌ها قائل است، همانطور که در قرآن نیز آمده " کسانی که باعث بقای نفس شوند، مانند آن است که باعث نجات جان تمام انسان‌ها شده‌اند".

دکتر تقی زاده رئیس هیات مدیره انجمن اهدای عضو ایرانیان شعبه آذربایجان غربی و فوق تخصص جراحی پیوند کلیه نیز در ادامه، از اقدام مسئولین دانشگاه و حضور دکتر مسعودی، و‌ همکاران در راستای ديدار با اين خانواده تشكر كرد.

دکتر تقی زاده با تاکید بر لزوم ترویج این فرهنگ ایثار و گذشت افزود: بايد همچنان اين فرهنگ در استان تقويت شود و به ترويج اين روحيه گذشت و فداکاری در تمام جامعه اشاعه پيدا کند.

گفتنی است به مناسبت این روز با ارزش، کاروان زیر سایه خورشید به همراه خدامین آستان قدس رضوی و پرچم متبرک بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) با حضور در منزل مرحوم احد نقوی از کار خداپسندانه خانواده این بزرگوار که اقدام به اهدای عضو به بیماران نیازمند کرده بودند، قدردانی کردند.

مرحوم احد نقوی در سال ۱۴۰۱ دچار مرگ مغزی شد بود و بعد از این حادثه با موافقت خانواده بویژه فرزندان این مرحوم اعضای بدن ایشان به سه بیمار نیازمند عضو اهدا شد.

دکتر محمدی رئیس واحد فراهم آوری اعضا پیوندی، ترویج فرهنگ اهدای عضو را ضروری ترین اقدامات واحد برای آگاهی هم میهنان عزیزمان اعلام و ادامه داد: یقین دارم این اعمال خیر مأجور درگاه حضرت حق بوده و توشه ای خواهد بود برای جهان آخرت .

در پایان این برنامه با اهدای هدایایی از طرف معاونت درمان، بیمه دی و انجمن اهداء عضو استان از عمل خیر این خانواده تجلیل شد.


٠٩:٢٢ - دوشنبه ١ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٥٣١٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٣١٢خروج