English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
-->


   چاپ        ارسال به دوست

نوجوان چهارده ساله زندگی بخش دیگران شد

وقتی با مردنت زنده شدی، این زندگی ات را دیگر مردنی نیست. آری این بود مفهوم مرگ و زندگی ات و تو چه زیبا سرودی شعر مردن را. وقتی هدیه می کنی تمام اعضای وجودت را، وقتی بناست تا خدا به دست تو شفا دهد جان هایی را، بی شک عمر معمرین یافته ای..

 

اهدای اعضای بدن یک نوجوان 14 ساله چایپاره ای که دچار مرگ مغزی شده بود به بیماران نیازمند این اعضا، زندگی دوباره بخشید.

 

مهدی باقری اهل و ساکن شهرستان چایپاره در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه بستری بود که پس از تأیید مرگ مغزی، با رضایت خانواده، قلب، کبد، کلیه­ ها، روده باریک، پانکرانس وی برای پیوند در افراد نیازمند در بیمارستان های تهران، شیراز و ارومیه منتقل شد.

 

 

 

به گفته پزشکان اعضای قابل اهدای فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده، کلیه ها، لوزالمعده، پانکراس و برخی بافتهای بدن از جمله پوست، تاندون، غضروف، استخوان، مغز استخوان، دریچه قلب و قرنیه است.

 

گفتنی است:  به گزارش مسئول مسئول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه این یازدهمین اهدای عضو ارومیه است که در۲۲ دی ماه سال جاری با رضایت خانواده  نوجوان ۱۴ ساله به نام مهدی باقری به وقوع پیوست ؛ مرحوم مهدی باقری ساکن قره ضیاالدین بوده که بر اثر تشنج و خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود که درنهایت بعد از تائید مرگ مغزی ، با رضایت خانواده محترم آن مرحوم عمل خداپسندانه اهدای عضو صورت گرفت.

 

دکتر خدیجه مخدومی فوق تخصص نفرولوژی در این خصوص یادآور گردیده کلیه های زنده یاد مهدی باقری به  آقاي 2۶ ساله و خانم 35 ساله که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد و به لطف الهی و دستان معجزه گر جراحان بزرگوار پیوند تبریز، شیراز و ارومیه حال عمومی هر دو بیمار مساعد می باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: کبد مرحوم مهدی باقری؛ به شیراز و قلب جهت استفاده به تهران ارسال گردید و به بیماران نیازمند اهداء ، زندگي دوباره بخشيد.

 

 

روحش شاد و یادش گرامی


١١:٤٠ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٤٦١    /    تعداد نمایش : ٥٩٠خروج