English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
-->


   چاپ        ارسال به دوست

به گزارش اصغرزاده مسئول روابط عمومی حوزه درمان

برگزاری مانور فرضی زلزله در ارومیه

با حضور اعضای شورایی هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان؛ صبح امروز، مانور فرضی زلزله با حضور اعضای شورایی هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ارومیه در محل پایگاه هوایی هلال احمر واقع در 10 کیلومتری جاده شهید کلانتری ارومیه برگزار و ادارات عضو ستاد مدیریت بحران در یک زلزله فرضی 5.8 ریشتری آمادگی خود را در مواجهه با این حادثه طبیعی آزمودند.

در این مانور نیروهای امدادی از اورژانس115، هلال‌احمر، آتش‌نشانی، سپاه، نیروی انتظامی، شهرداری، گاز، برق، آبفا شهری، بهزیستی و دیگر ادارات عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان وارد عملیات شده و هرکدام از این نهادها به ترتیب وظایف خود را در زمان و مکان‌های معین جهت نجات جان مصدومان انجام دادند.

دکتر باقر بهرامی در گفتگو با روابط عمومی اورژانس 115گفتند: انجام این‌گونه مانورها را در استان و به‌خصوص در شهرستان ارومیه که در نزدیکی گسل سیلوانا قرار دارد را لازم دانست و تأکید کرد: این آموزش‌ها و تمرین‌ها می‌تواند تأثیر زیادی در کاهش آسیب ناشی از بلایای طبیعی داشته باشد.

وی افزودند: این مانور به‌منظور آمادگی هر چه بیشتر امدادگران و نجات گران با همکاری ستاد مدیرت بحران شهرستان در مقابل زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس 115، تخلیه ،نحوه جستجو و نجات توسط تیم‌های امدادی، رهاسازی مصدومین از محل تخریب، حمل مصدوم، عملیات تریاژ و چگونگی برپایی چادرهای اسکان اضطراری، انتقال مصدومین از محل حادثه به مراکز درمانی، تأمین امنیت روانی، جانی و مالی، خاموش‌ کردن آتش ایجادشده براثر گاز، تأمین آب و برق موردنیاز اهالی منطقه از دیگر مراحل این مانور بود که توسط ادارات ذی‌ربط انجام شد.

 

 

 


١٨:٣٩ - پنج شنبه ٢٨ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٥٠٨    /    تعداد نمایش : ٤٥٤خروج