English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
-->


   چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت امور درمان

مدیریت در پرستاری و جانشین پروری

گارگاه مدیریت در پرستاری و جانشین پروری توسط دفتر پرستاری دانشگاه برگزار گردید.

در مورخه دهم مهر ماه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده توسط دفتر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی و حسب نیاز و به منظور افزایش توان مدیریتی مدیران گروه پرستاری استان کارگاهی با هماهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تحت عنوان ((مدیریت در پرستاری و جانشین پروری)) از ساعت 9 صبح  در محل سالن آمفی تئاتر بیمارستان امام خمینی (ره) برای کلیه مدیران پرستاری و سوپروایزرین آموزشی سطح استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر علی شرق قائم مقام معاون درمان دانشگاه  گفت: از جمله عواملی که در سازمانها به ویژه سازمان های دولتی باعث افزایش انگیزه افراد و پرسنل شده و نتیجه مستقیمی در افزایش بهره وری سازمانی و رسیدن به اهداف سازمان دارد ، جانشین پروری و استعداد پروری می باشد.


وی تصریح نمود: از آنجایکه برنامه ریزی جایگزینی بسیار پر هزینه تر از جانشین پروری در سیتم های دولتی بخصوص در سیستم درمانی است، در نتیجه جانشین پروری یک رویکرد نظام مندی در زمینه توسعه سازمانی محسوب می شود.

دکتر شرق در خصوص مدیریت دقیق نیروی انسانی و تلاش در جهت استفاده بهینه و کارآمد از نیروی انسانی، چینش صحیح نیرو، جلوگیری از هر گونه انبساط نیرو ها، مدیریت هزینه ها و جلوگیری از پرت منابع انسانی و اقتصادی مطالب مبسوطی را ارائه نمود.

در ادامه کارگاه اکبری مدیر دفتر پرستاری دانشگاه با ارائه گزارش عملکرد کلی دفتر پرستاری در ماه های گذشته گفت: بهبود کیفيت خدمات پرستاري و در نهايت افزايش رضايتمندي بيمار و خانواده بيمار هدف اصلي مدیریت دفتر پرستاری می باشد.

ضمنا مباحث مهم مدیریتی و جانشین پروری توسط  دکتر فاطمه شیرانی (مدرس تعیین شده از طرف معاونت  پرستاری وزارت متبوعه ) برای شرکت کنندگان تدریس شد.

 


١٢:١٤ - چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٧٩٠    /    تعداد نمایش : ٤١٦خروج