English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨
-->


   چاپ        ارسال به دوست

دهیاران و شوراها در کمیته بحران سوانح و حوادث فصل سرما

 

کمیته پیشگیری از به مخاطره افتادن سلامت مادران باردار و نوزادان برای فصول سرد سال برای دهیاران ، شوراها و معتمدین در پیرانشهر برگزار شد.

دکتر سلیمانی مسئول اجرایی مرکز بهداشت پیرانشهر با اشاره به دو شاخص اصلی مدیریت بحران  گفت: مرگ و میر مادران باردار و مرگ کودکان 1تا 59 ماهه مهمترین شاخص مدیریت بحران است که باید توجه ویژه ای برای مقابله با مشکلات آن انجام شود.

وی به هماهنگی و همکاری بین شبکه بهداشت با معتمدین ساکن در روستاها اشاره کرد و اظهار کرد:  زمانی می توان در برابر مخاطرات مقابله و پیشگیری کرد که کمیته بحران انسجام و وحدت لازم را با هم داشته باشند.

دکتر سلیمانی افزود: در زمان بارش برف و مسدود شدن راههای مواصلاتی از دهیاران ، شوراها ، روحانیون معزز و معتمدین انتظار می رود با امکانات موجود محلی نسبت به بازگشایی راههای مواصلاتی جهت انتقال مادران باردار اقدام نمایند.

 ابراهیم عزیزنژاد مسئول فوریتهای پزشکی گفت: شاخص مرگ مادران باردار از جمله مهمترین شاخصهای عدالت در سلامت می باشد که جهت حفظ و ارتقای این شاخص به بهترین وضع مطلوب، می بایست از همه فرصتها و پتانسیل های موجود بهره برداری نمود .

وی اظهار کرد: ستاد مداخله زایمان و تامین نیروی انسانی ماهر ، تجهیز  آمبولانس های 115 با لوازم و تجهیزات و داروهای مورد نیاز  به همراه اکیپ بازگشایی مسیر های روستایی جهت تسریع در امر امداد رسانی به مادران را از اقدامات  مهم مرکز بهداشت این شهرستان نام برد.


١٠:١١ - دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٨٥٦    /    تعداد نمایش : ١٩٥خروج