English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
-->


   چاپ        ارسال به دوست

انجام 1874 ماموریت فوریتهای پزشکی سردشت در طول هشت ماهه سال 97

  افزایش 15 درصدی ماموریت های صورت گرفته فوریت های پزشکی سردشت  نسبت به سال گذشته.

سوری کارشناس مسئول واحد فوریت های پزشکی سردشت به عملکرد هشت ماهه این واحد اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا آخر آبان ماه ، این واحد  تعداد 1874 ماموریت اورژانسی فوریت های پزشکی یه همشهریان انجام داده که از این تعداد 573 مورد حوادث مرتبط با حمل و نقل ، 404 مورد حوادث غیر مرتبط و 897 مورد بیماری های داخلی بوده است که به نسبت سال گذشته شاهد افز ایش 15 درصدی ماموریت های حمل ونقل بوده ایم.

سوری درادامه از تعداد مصدومین انتقال به بیمارستان خبر داد و گفت: از کل ماموریت های صورت گرفته شده 1506 مورد جهت ادامه درمان به مراکز درمانی انتقال یافته اند.  

کارشناس مسئول فوریت های پزشکی از انجام یک مورد عملیات CPR  موفق خبر داد و افزود: در طی سال 97 یک مورد عملیات احیاء با تلاش تلاشگران فوریت های پزشکی که منجر موفق به زندگی دوباره بیمار شد انجام گرفته است. وی در ادامه خاطر نشان کرد از ابتدای سال 97 تا پایان آبانماه تعداد 1164 مورد مشاوره تلفنی توسط کارشناسان این واحد به شهروندان ارائه شده است.

سوری اشاره ای به اجرای طرحهای امدادی در سطح شهرستان نمود و گفت: واحد فوریت های پزشکی سردشت در طی هشت ماهه اول سال 97 با مشارکت در طرحهای امداد نوروزی و تابستانه با 4000 نفر ساعت استقرار در کنار جاده های پرتردد و حادثه خیر سطح شهرستان در امر خدمت رسانی به مسافرین و شهروندان مشارکت داشتند.

سوری به تجهیز و نوسازی تجهیزات ارتباطی فوریت های پزشکی گریزی زد و عنوان نمود : در راستای افزایش کارایی ارتباط بی سیم دیجیتال مرکز فوریت های پزشکی شهرستان سردشت و کاهش نقاط کور به منظور هدایت و تسهیل در انجام عملیات امدادی پایگاههای جاده ای و شهری فوریت های پزشکی در حین انجام ماموریت در کل منطقه جغرافیایی شهرستان و برابر مذاکره انجام گرفته به همت فرماندهی منطقه انتظامی سردشت، خوشبختانه آنتن و تجهیزات تکرار کننده  بی سیم بر روی دکل در سایت مخابراتی ابراهیم جلال با اعتبار بالغ بر300 میلیون ریال خریداری و نصب گردید.

گفتنی است: واحد فوریت های پزشکی شهرستان سردشت با 4 پایگاه ، یک مرکز ، 7 دستگاه آمبولانس  و 25 نفر از کارشناسان فوریت های پزشکی  در امر خدمات رسانی در هر لحظه از شبانه روز فعالیت میکنند.


١٢:٠١ - يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج