English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
-->


   چاپ        ارسال به دوست

تمام ظرفیت های قانونی در برخورد با متخلفان را اجرا می کنیم / سامانه 190بهترین راه انتقال صدای مردم و مشکلات مردم می باشد

کارگاه هم اندیشی و توانمند سازی مدیران شبکه ها، روسای شعب تعزیرات حکومتی و کارشناسان نظارت بر درمان روز دوشنبه 10 دی ماه 1397 در سالنEDC دانشگاه برگزار گردید.

دکتر عسکری مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این کارگاه در ابتدای سخنان خود با تاکید بر اهمیت سه مقوله ای که رسالت نظام سلامت می باشد گفت: اولین مورد دسترسی آسان به خدمات سلامت می باشد که خدمات سلامت باید در دسترس همه مردم باشد چه هموطنانی که در روستا زندگی می کنند و چه آنان که در شهرهای بزرگ و کوچک هستند.

وی در خصوص دومین مقوله نظام سلامت به حفاظت مالی از جیب مردم اشاره نمود و گفت: بعد از طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم  به کمتر از 10 درصد رسیده است .

وی تاکید نمود: نظام سلامت باید طوری از جیب مردم حفاظت نماید که وقتی شخصی بیمار می شود ترس از مراجعه کردن به پزشک نداشته باشد .

دکتر عسکری با اشاره به فرموده ی مقام معظم رهبری که فرموده اند : بیمار جز درد بیماری نباید درد دیگری داشته باشد، گفت: شاید بتوان یک شب بدون شام سپری نمود ولی اگر فرزند انسان مریض باشد نمی تواند یک شب دوام بیاورد و این خود اهمیت مقوله سلامت را به عینه مشخص می نماید.

دکتر عسکری با اشاره به رضایت مندی مردم گفت: نظامی موفق است که مردم از کارایی آن نظام راضی باشند رضایت مندی سومین مقوله در رسالت نظام سلامت محسوب می شود.

مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان بر آشنایی مردم با سامانه 190 تاکید نمود و ما هیچ کوتاهی در شنیده شدن مشکل مردم نداریم و سامانه 190بهترین راه انتقال صدای مردم و مشکلات مردم می باشد .

وی در ادامه در خصوص نظارت بر موسسه های درمانی گفت: ما برای نظارت  بر این موسسه ها 28 کد به آنها معرفی کردیم تا در حد امکان این کد های خطا رخ ندهد و تاکید ما بر گزارش دهی به موقع و ریشه یابی و تحلیل ریشه ای رخ داد خطا ها بود که خوشبختانه استان آذربایجان غربی در گزارش دهی مقام اول در کشور را دارا می باشد ولی لازم است در تحلیل ریشه ای رخ داد خطا تلاش افزون تری بعمل آید.

دکتر عسکری تصریح نمود : هم اکنون طب سنتی ایرانی به عنوان داغ ترین مبحث  می باشد که متاسفانه افراد سود جوی زیادی با استفاده از طب سنتی ایرانی چه جنایتهایی که انجام نداده اند .

وی افزود: نهادهایی که به این ها اجازه فعالیت می دهند بدانند که به مردم خیانت می کنند، که این گناهی نابخشودنی است و ما تمام ظرفیت های قانونی که در برخورد با متخلفان وجود دارد را اجرا می کنیم .

وی در پایان گفت: ما گام های بزرگی در طرح تحول سلامت برداشته ایم اما یک قدم بزرگی که باید بعد از این همه کار خوب ،برداشته شود گام رفتار می باشد زیرا رفتار با مردم بسیار مهم است ارتباط کلامی شایسته و در ارتباط قرار دادن بیمار از روند درمانی می تواند باعث رضایت مندی مردم از نظام سلامت باشد.


١٤:١٥ - دوشنبه ١٠ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢١٠٧    /    تعداد نمایش : ٣٤٩خروج