English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨
-->


   چاپ        ارسال به دوست

احداث پایگاه جاده ای فوریت های پزشکی روستای بیژوه توسط خیر سردشتی

خیر نیکوکار روستای بیژوه سردشت با دیه فرزند 4 ساله خود اقدام به احداث پایگاه جاده ای فوریت های پزشکی در منطقه آلان  روستای بیژوه می کند.

دکتر عباس اسماعیلی ثانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سردشت در خصوص جزئیات اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه جوان خیر ساکن روستای بیژوه به روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت گفت: پیرو دعوت فرماندار در خصوص اعلام آمادگی  یکی از خیرین روستای بیژوه از توابع منطقه آلان در خصوص احداث سه پروژه امدادی درمحل روستای بیژوه منطقه آلان، مطلع شدیم فردی بنام هادی وفاوپور که در سال گذشته فرزند پسر 4 ساله خود را در اثر سانحه تصادف رانندگی از دست داده بود جهت باقیات صالحات مرحوم و نیت خیر تصمیم این را داشتند که در منطقه آلان اقدام خداپسندانه ای در حوزه سلامت انجام دهند.

وی افزود: در همین راستا که پایگاه جاده ای فوریت های پزشکی با هزینه این خیر بزرگوار در مساحتی 2 هزارمترمربع با اعتبار بالغ بر 5 میلیارد ریال احداث خواهد گردید تصمیم بر آن شد در جنب پایگاه فوریت های پزشکی فضایی هم برای استقرار امکانات امدادی کوهستانی هلال احمر و یک پد هلی کوپتر برای بهره برداری از اورژانس هوایی ایجاد گردد تا در مواقعی که راههای مواصلاتی مسدود میشود مورد استفاده قرارگیرد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان درادامه عنوان نمود : در مجموع فرایند کار و مجموع این سه پروژه که قرار شده در منطقه صعب العبور آلان که سوابق گذشته و تجارب سالیان قبل نشان داده است در فصول سرما و بارش بارندگی به دلیل مسدود شدن راههای مواصلاتی امکان امداد رسانی به سختی انجام میپذیرد خیرات و برکات بسیاری در آن منطقه بدنبال خواهد داشت، پس از تدوین صورتجلسه  و مقرر شد اداره منابع طبیعی همکاری لازم را جهت اهداء زمین از طرف خیرین و با همکاری دهیار و شورای اسلامی روستای بیژوه انجام دهند و ساختمان مذکور برابر شیب مصوب پایگاه اورژانس تحت نظر شبکه بهداشت ودرمان احداث شود.

دکتر اسماعیلی ثانی از تجهیر نمودن پایگاه فوریت های پزشکی خبر داد و گفت: انشاا... نسبت به تجهیز نمودن پایگاه به تجهیزات پزشکی و اداری و همچنین تخصیص یک دستگاه آمبولانس کمک دار و تامین نیروی انسانی مورد نیاز به تعداد 6 نفر تکنسین فوریت های پزشکی اقدام می کنیم که انشا... در دهه فجر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی کلنگ زنی گردد.

هادی وفاپور نیز در این رابطه به روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان گفت: در 24 اذر ماه سال گذشته متاسفانه در یک حادثه دلخراش تصادف فرزند دلبند 4 ساله ام بنام محمد را از دست دادم که با پیگیری انجام شده از سوی بیمه ، دیه پسرم به صورت کامل پرداخت شد و اکنون قصد آن را دارم دیه فرزندم را در راه خیری هزینه کنم.


وی افزود: تصمیم بر آن گرفتم با دیه فرزندم به مبلغ 2 میلیاردو 500 میلیون ریال و حتی بیشتر و همچنین اعلام آمادگی تعدادی از خیرین منطقه الان برای احداث پایگاه فوریتهای پزشکی و امداد و نجات هزینه کنم.

خیر جوان سردشتی با اشاره به اهداف نیت خود تصریح نمود: با توجه به اینکه در یک منطقه مرزی زندگی میکنیم و روستای اسلام آباد (بیژوه) در فاصله 30 کیلومتری شهر سردشت واقع شده است و از لحاظ راههای دسترسی صعب العبور و نامناسب و همچنین از زیر ساخت های مناسب محروم و کم برخوردار است ، می خواهم یک پایگاه نزدیک روستا احداث شود که مشکلات مردم منطقه رفع شود .

وی با اشاره به اینکه مردم منطقه در برخورد با حوادث علی الخصوص کمک های اولیه ضعیف عمل میکنند و هیچ گونه اموزشی ندیده اند ابراز امیداوری کرد با احداث این پایگاه مردم آموزش ببینند وهمچنین مشکلات و حتی تلفات انسانی کاهش یابد و مردم داغ دیده نشوند.

هادی وفاپور در اخر از فرماندار و مدیر شکبه بابت حمایت های بی دریغ  از وی جهت تسریع در پیشبرد  این امر خداپسندانه قدردانی وتشکر نمود.

شایان ذکراست هادی وفا پور در سال 93 نیز پدرش دچار مرگ مغزی شد و دوکلیه ، قلب و کبد مرحوم را به چهارنفر اهداکرد و اکنون قصد دارد با احداث پایگاه جاده ای فوریت های پزشکی به هم نوعان خود دوباره زندگی ببخشد.


 


١٠:٤٧ - شنبه ٨ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢١٢٥    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج