English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
-->


   چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در نشست خبری:

دستور ایجاد آمبولانس هوایی در آذربایجان‌غربی صادر شد

دستور ایجاد آمبولانس هوایی در آذربایجان‌غربی توسط وزیر بهداشت صادر شد.

دکتر جواد آقازاده عصر روز سه شنبه 23 بهمن ماه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه چند روز پیش دستور ایجاد آمبولانس هوایی در آذربایجان‌غربی توسط وزیر بهداشت صادر شد، اظهار کرد: این موضوع انتقال بیماران را تسهیل کرده و مرگ و میر مادران را با توجه به وجود قابلیت‌های بیمارستان تخصصی زنان کاهش خواهد داد.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های مختلفی در سطح استان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد شده است، افزود: در این راستا آزمایشگاه رفرانس با ۶ هزار مترمربع و کلینیک تدبیر در ارومیه احداث شده، بیمارستان آیت‌الله طالقانی توسعه پیدا کرده و بیمارستان تخصصی زنان با ۳۰۰ تخت بیمارستانی در ارومیه در دست ساخت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه عنوان کرد: بیمارستان مهاباد پس از پیروزی انقلاب ساخته شده، در بوکان بیمارستان جدید در دست احداث بوده و با تکمیل آن ۲۰۰ تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی این شهرستان افزوده می‌شود، در میاندوآب بیمارستان جدید بزودی به بهره‌برداری می‌رسد،  در شهرستان خوی بیمارستان ۲۱۶ تختخوابی اخیرا افتتاح شده و بیمارستان ۲۵۲ تختخوابی آیت الله خویی نیز قرار است در هفته سلامت افتتاح شود، در پیرانشهر بیمارستان جدید ۱۶۷ تخت‌خوابی در حال احداث بوده و اکثر بیمارستان‌های موجود در شهرستان‌های استان از قبیل پلدشت، شوط، ماکو و چالدران‌ نیز بعد از انقلاب افتتاح شده‌اند و در مجموع سه هزارو ۷۵۰تخت بیمارستانی در استان وجود دارد و این تعداد نزدیک به میانگین شاخص بهره‌مندی از تخت‌های بیمارستانی کشور است که باید در افق ۱۴۰۴  این میزان به ۵۵۰۰ مورد افزایش یابد.


وی با اشاره به اینکه بیماری‌هایی مانند فلج اطفال، تیفوئید و سرخک پس از پیروزی انقلاب اسلامی ریشه‌کن و بیماری‌هایی مانند تب مالت در استان مهار شده است، عنوان کرد: همه روستاهای استان تحت پوشش مراکز جامع سلامت روستایی قرار دارند و همچنین ۶۰۰ هزار نفر از افراد ساکن در حاشیه شهرها تحت پوشش خدمات سلامتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی سلامتی قرار گرفته‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در رشته‌های مختلف در دانشگاه علوم پزشکی استان در حال تحصیل هستند، عنوان کرد: همچنین در سطح استان در ۱۲ رشته تخصصی و دو رشته فوق تخصصی به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

 دکتر آقازاده خاطر نشان کرد: بخش قلب، اطفال و روانپزشکی ارومیه نیازمند بیمارستان جدید است  و قرار است بیمارستان ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ تخت خوابی در ارومیه احداث شود تا تمامی نیازهای درمانی این شهر را مرتفع کند.

وی با بیان اینکه اولین خانه بهداشت کشور در استان احداث شده است و تمامی روستاهای استان هم اکنون دارای خانه بهداشت هستند خاطرنشان کرد:۵۳۳ مرکز جامع شهری، روستایی و پایگاه بهداشتی در استان ایجاد کرده ایم و امیدواریم شاخص های بهداشتی را  بالاتر ببریم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی عنوان کرد: در کل استان فردی نداریم که برای او پرونده بهداشت صادر نکرده باشیم و در حاشیه شهرها نزدیک به 600 هزار نفر تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفته‌اند.

وی در پایان گفت: استان آذربایجان غربی قطب پیوند کلیه در منطقه محسوب شده و تاکنون ۲۸۰۰ پیوند کلیه در استان صورت گرفته و امروز این افتخار را داریم که در دو رشته فوق تخصصی بیهوشی جراحی قلب و پیوند کلیه و 12 رشته تخصصی ، دستیار و پزشک تربیت می شود .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خاطر نشان کرد: با افتتاح پروژه های متعدد در حوزه سلامت هم اکنون استان ما جز استان های سرآمد درحوزه بهداشت به شمار می آید.

 

 

 

 


١٠:٣٠ - چهارشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢٨٩٢    /    تعداد نمایش : ٧٥٤خروج