English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
-->


   چاپ        ارسال به دوست

نخستین کارگاه اورژانس هوایی در استان آذربايجان غربي برگزار شد

این کارگاه با حضور دکتر محمد سرور رئیس اداره اورژانس هوایی کشور و کاپیتان فرزین مدرس شركت هليكوپتري ايران  در سالن آمفی تئاتر بيمارستان امام خميني (ره) برگزار شد.

در این کارگاه دکترحسنی معاون امور درمان دانشگاه طی سخنانی گفت : این کارگاه برای اولین بار بصورت تئوری و با هدف آشنایی پرسنل پیش بیمارستانی ، بیمارستانی و واحدهای دخیل در امر پرواز در استان برگزار می گردد.

وی به ضرورت و اهمیت اورژانس هوایی اشاره کرده و افزود:  اندیکاسیونهای اعزام باید با موازین علمی همراه باشد.

دکتر بهرامی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه نیز گفت: در این کارگاه نیروهای عملیاتی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی و اورژانس های بیمارستانی و کلیه پرسنل عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی، پرستاران، سرپرستاران و سوپروایزرهای اورژانس های بیمارستانی دانشگاهی و غيردانشگاهي با نحوه انتقال مصدومین با بالگرد اورژانس آشنا می شوند .

دکتربهرامي افزود: ضرورت و اهمیت اورژانس هوایی ،آشنایی با تیم و کد350 و شرح وظایف آن در بیمارستانها، اصول حفاظت در مواجهه با مخاطرات عملیاتی بالگرد، ایمنی پرواز، آشنایی با عملکرد بالگرد و شرح وظایف مربوطه ‌از موارد مطروحه در این کارگاه می باشد.

در ادامه کاپیتان فرزین مدرس شركت هليكوپتري ايران در خصوص آشنایی با سیستم مدیریت ایمنی و کلیات و آشنایی با عملکرد بالگرد و همچنین آشنایی با مارشالینگ ( نشانه های راهنمایی هلیکوپتر ) توضیحات لازم را ارائه نمود.


 


١٠:٥٥ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥١٢٩    /    تعداد نمایش : ٣٤٦خروج