English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
-->

   چاپ        ارسال به دوست

به گزارش اصغرزاده مسئول روابط عمومی حوزه درمان دانشگاه

اخبار امید بخش در حوزه درمان بسیار فراوان است که موظف به اطلاع رسانی آن می باشیم

این مطلب را دکتر افشانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در جلسه شورای مدیران معاونت امور درمان عنوان کرد .

جلسه شورای مدیران معاونت امور درمان با حضور دکتر حسنی معاون درمان، دکتر افشانی مدیر روابط عمومی و همه مدیران و روسای مختلف ادارات حوزه درمان با محوریت " اقدامات و انتظارات روابط عمومی " در محل سالن جلسات این معاونت  تشکیل شد.

دکتر حسنی در ابتدای جلسه ضمن تشکر از حضور پویای روابط عمومی دانشگاه در عرصه های مختلف سلامت استان، بر ضرورت تولید خبر در عرصه ­های مختلف درمان به عنوان یکی از پرچالش­ترین حوزه­های دانشگاه، تأکید کرد.


وی اظهار داشت توجه به روابط عمومی به نوعی توجه به دیده شدن دانشگاه و زحمات تمامی همکاران می­باشد و عدم انعکاس فعالیتهای همکاران باعث عدم شناخت مردم از وجهه دانشگاه شده و خدمات ارزنده دانشگاه دیده نمی­شود. بنابراین بدیهی است که اگر اقدامات و اخبار توسط ما گفته نشود ، توسط برخی دیگر و گاها غیرواقعی گفته خواهد شد.

دکتر حسنی در ادامه عنوان نمود: دامنه فعالیت معاونت درمان در واقع گسترده­ای از کل بیمارستانها و مراکز درمانی است بنابراین باید تمامی فعالیتهای بیمارستانها که بصورت شبانه­روزی انجام می­شود تبیین گردد و اقدامات نظارتی که باعث افزایش کیفیت و تضمین ایمنی در ارائه خدمات درمانی می گردد باید در قالب خبر و گزارش به اطلاع عموم برسد تا امنیت روانی مردم افزایش یابد.

در ادامه جلسه، مدیران مختلف حوزه درمان، دیدگاههای خود را در خصوص ضرورت همکاری واحدهای ذیربط خود با روابط عمومی دانشگاه  عنوان نمودند.

در ادامه جلسه، دکتر افشانی مدیر روابط عمومی دانشگاه، ضمن تقدیر از تشکیل این جلسه ارزنده، از همکاری تنگاتنگ معاون امور درمان دانشگاه با روابط عمومی تشکر کرد و وی را یکی از رسانه­ای ترین مدیران دانشگاه علوم پزشکی ذکر کرد که در هر زمان پاسخگوی سوالات خبرنگاران و حوزه روابط عمومی دانشگاه استو این جلسه را در حوزه درمان ، در نوع خود بی نظیر خواند .

دکتر افشانی در ادامه افزود: حوزه درمان بدلیل گستردگی جغرافیایی فعالیتها، تنوع و تعدد خدمتها ،تعدد ارائه دهندگان و گیرندگان خدمت و نیز اورژانسی بودن فعالیتهای آن بیشتر از بسیاری دیگر از حوزه­های دانشگاه زیر ذره بین مردم و رسانه­ها است و همین موضوع نشان از اهمیت حوزه درمان دارد .

وی افزود: لازم است تمامی برنامه های حوزه درمان دارای پیوست روابط عمومی باشد تا اطلاع رسانی ها بصورت شفاف ، دقیق ، درست و به موقع باشد .

دکتر افشانی تاکید کرد: قدرت یک شایعه به اهمیت موضوع و میزان ابهام آن بستگی دارد لذا با توجه به اهمیت بالای مقوله درمان و علاقمندی مردم و رسانه ها به این موضوع باید تلاش کنیم ابهامات اخبار و اقدامات حوزه درمان را به صفر برسانیم تا راه را بر ایجاد شایعه ببندیم .

مدیر روابط عمومی دانشگاه تصریح کرد: اخبار امید بخش در حوزه درمان بسیار فراوان است این ما هستیم که موظف به اطلاع رسانی آن می باشیم ولی روابط عمومی هم نیازمند حمایت است تا با تخصص خود و شیوه های اطلاع رسانی مربوطه وارد میدان شود و به تنویر افکار عمومی بپردازد و این توان در همکاران روابط عمومی کلیه واحد های تابعه دانشگاه وجود دارد که باید از این توانمندیها استفاده بهینه گردد .

اگر زمانی در یک شهرستان محروم یک پزشک متخصص را بزحمت می توانستیم ببینیم اکنون شاهد انجام اعمال جراحی مختلف در آن شهرستان هستیم ، امروز با توزیع قابل توجه نیروهای تخصصی در اقصی نقاط استان مواجهیم ، شاهد ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستانها هستیم ، با تجهیزات پزشکی بروز در بیمارستانهای شهرستانها روبرو هستیم ، ناوگان آمبولانسی استان تحول شگرفی داشته است و دهها مثال دیگر که اخباری امید آفرین و امید بخش برای مردم هستند که لازم است به شفافیت تمام اطلاع رسانی شوند .  


 

 


١٠:١٨ - دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٦٣٠    /    تعداد نمایش : ١٦٩خروج