English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
-->

   چاپ        ارسال به دوست

به گزارش اصغرزاده مسئول روابط عمومی حوزه درمان دانشگاه

رویکرد حوزه درمان در برخورد با مراکز درمانی غیر مجاز ، قاطع و فوری است

این مطلب را دکتر رضایی مدیر نظارت بر درمان دانشگاه در کمیته ساماندهی مراکز فعال در امور پوست، مو و زیبایی عنوان کرد .

کمیته ساماندهی مراکز فعال در امور پوست، مو و زیبایی در محل معاونت امور درمان تشکیل شد.

این جلسه که با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی و ریاست شورای هماهنگی استان، رئیس انجمن پزشکان متخصص پوست، رئیس انجمن پزشکان عمومی، مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه، رئیس اداره نظارت پزشکان متخصص پوست، رییس انجمن پزشکان عمومی ، مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه، رئیس اداره نظارت بر درمان و سایر کارشناسان مربوطه برگزار گردید اهم فعالیتهای انجام یافته حوزه نظارت بر درمان معاونت درمان در خصوص کنترل مراکز غیرمجاز لیزر، کاشت مو و .... گزارش شد.

در این جلسه، دکتر رضایی مدیر نظارت بر درمان دانشگاه ضمن تأکید بر اهمیت نظارت مستمر بر این مراکز عنوان کرد: برخی افراد غیرمجاز در سالن­های زیبایی و آرایشگاهها، با مداخله غیرمجاز در امور پوست، لیزر و کاشت مو، سلامتی آحاد مردم را دچار مخاطره می­کنند که رویکرد حوزه ی درمان در برخورد با این مراکز قاطع و فوری است که برخی از این افراد و مراکز فاقد مجوز، متأسفانه با برخی از همکاران پزشک قرارداد همکاری می­نمایند که این موضوع مصداق واگذاری پروانه به غیر توسط پزشک است و تخلفی انتظامی و تعزیزاتی می باشد .

وی افزود: یکی از تخلفات دیگر در برخی مراکز درمانی، بکارگیری افراد فاقد صلاحیت و عدم حضور پزشک در حین انجام این اقدام درمانی (پروسیجر) است.

دکتر رضایی همچنین افزود: خوشبختانه هم ­افزایی و همکاری خوبی در کنترل این مراکز از طرف حوزه درمان دانشگاه با سازمان نظام پزشکی و انجمن های صنفی گروه­های پزشکی ایجاد شده است که مقررات موضوع آگاه سازی جامعه محترم پزشکی بیش از پیش مورد توجه این سه گروه قرار گیرد.

در ادامه جلسه دکتر عبایی رییس سازمان نظام پزشکی ارومیه گفت: سازمان آماده هرگونه همکاری با حوزه درمان دانشگاه است و موضوع تمرکز بر فعالیت­های غیرمجاز در قالب طب سنتی، عطاری، تزریقات و ... از سالها پیش مورد توجه و پیگیری جدی هیأت مدیره سازمان بوده است و مکاتبات و جلسات مختلفی با سازمانهای قضایی و دانشگاهی در این زمینه انجام شده است.

در انتهای جلسه بار دیگر دکتر رضایی به اهمیت ایجاد کانال ارتباطی مراجعین با حوزه درمان دانشگاه از طریق سامانه ملی رسیدگی به شکایات با تلفن گویای 190، مراجعه حضوری به ساختمان معاونت امور درمان در فلکه جهاد و نیز تماس با شماره تلفن 32245454یا 32239509 داخلی 114 تأکید کرد .

 

 


١٦:٢١ - دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٦٣١    /    تعداد نمایش : ٢٥٢خروج