English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩
-->

 

   چاپ        ارسال به دوست

هماهنگی ، همدلی و همیاری در بین سازمانهای استان نشات گرفته از مدیریت عالی استان است / ما از روز اول اشراف بر بیماری داریم چون بحث PHC ( مراقبتهای اولیه بهداشتی ) را جدی گرفتیم

استاندار آذربایجان غربی به همراه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به مناسبت روز علوم آزمایشگاه در محل آزمایشگاه پژوهشکده پزشکی سلولی و مولکولی دانشگاه حضور یافت و از تلاشگران این عرصه تقدیر نمود .

دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در حاشیه این دیدار و در گفتگویی با پایگاه خبری وب دا گفت: جا دارد از مقام عالی استان تشکر ویژه نمایم . اگر می بینید در استان هماهنگی ، همدلی و همیاری هست نشات گرفته از مدیریت عالی استان است و ایشان با عنایتی که به بخش سلامت داشتند توانستند این همراهی و همکاری را بین سازمانها ایجاد کنند .

وی افزود: امروز هم به مناسبت روز آزمایشگاه ، در این آزمایشگاه که جدیدا راه اندازی شده و با امکانات بیشتری هست برای عرض خدا قوت به همکاران حضور یافته و بازدید نمودند .

رئیس دانشگاه در ادامه گفت: ما از روز اول اشراف بر بیماری داریم چون بحث PHC ( مراقبتهای اولیه بهداشتی ) را در واقع جدی گرفتیم و همکاران در بحث غربالگری و بیماریابی تلاش می کنند .

وی اضافه کرد: قبلا صرفا موارد بستری را آزمایش می کردیم ولی الان موارد سرپایی نیز نمونه برداری می شوند ، اطرافیان افراد مثبت و نیز گروههای هدف را پایش می کنیم تا بتوانیم زنجیره انتقال را بشکنیم .

رئیس قرارگاه دانشگاهی مبارزه با بیماری کرونا همچنین گفت: خوشبختانه از نظر امکانات ، کم نداریم مثلا الان ما حدود 2500 تخت خالی داریم که برای ارائه خدمت آماده هستند .

دکتر آقازاده در پایان گفت: بنده تشکر ویژه از آقای استاندار و همچنین مردم عزیز که همراهی کردند دارم و ان شاءالله از این به بعد هم با همدلی که در استان بین مردم عزیز و مسئولین اجرایی داریم بتوانیم این اپیدمی را کنترل کنیم .

 

 


١٩:٢٥ - يکشنبه ٣١ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٣٠٦١٣    /    تعداد نمایش : ٤٣خروج